Kaynak Kongresi 2023 – Kaynak Teknolojileri 13. Ulusal Kongre ve Sergisi

KAYKON 2023 - Kaynak Teknolojisi 13. Ulusal Kongre ve Sergisi

Kaynak Kongresi 2023 (KAYKON) Kaynak Teknolojisi 13. Ulusal Kongre ve Sergisi çok sayıda Akademisyen, Eğitmen, Kaynak Mühendisi, Öğretim Görevlisi ve Öğrencilerin katılımıyla ANFA Expo Center’da gerçekleşti.

17-18 Kasım 2023 tarihlerini kapsayan Kongre ve Sergi’de Türkiye’nin önde gelen kaynak makinası ve ekipmanları üreticileri ile kaynak teknolojileri alanında faaliyet gösteren firmaları katıldı.

Kaynak Uygulamalarında İSG başlığına bildiri gönderen ve İSG’nin en önemli unsurlarından biri olan Filtrasyon çözümleri alanında ise sadece FRESHWELD yer aldı.

M1/1100 MobileEco ve Yüksek Vakum serisi ürünlerimizle, Duman emme ve filtreleme ürünlerine yönelik yeni teknolojiler ile 12 numaralı stantta ziyaretçilerini ağırlayan ekibimiz başarılı bir sergi ve kongreyi geride bıraktı.

Kongre Duyurusu

MMO, Kaynak Teknolojisi Kongreleri aracılığı ile bilgiyi üreten ve bu bilgiye ihtiyaç duyan, kullanan ve geliştirilmesine yardımcı olan paydaşların aynı platformda buluşmasını amaçlayarak alanda yürütülen faaliyetlerde düzenleyici yönlendirici konumunu güçlendirme ve çalışmalarını konun-un tarafları ile paylaşma amacındadır. Bu kapsamda ‘’Kaynak Teknolojisi 13. Ulusal Kongre Ve Sergisi’’ 17-18 Kasım 2023’te düzenlenecektir.

ETKİNLİĞİN ANA TEMALARI

  • Ülkemizde ve Dünyada Kaynaklı İmalat
  • Sektörünün Sorunları ve Sektörün Gelişimi
  • Kaynaklı İmalatta Kalite Kontrol Faaliyetleri
  • Kaynaklı İmalatta Enerji ve Maliyet Kontrolü
  • Kaynaklı İmalatta İSG’nin Yeri ve Önemi


Olarak önerilmiş olup, yukarıdaki konular özelinde, kaynaklı imalat teknolojisi alanındaki; teknolojik gelişmelerin, kalite kontrol faaliyetlerinin, enerji ve maliyet kontrolleri ile iş güvenliği ve işçi sağlığı uygulamalarının tartışıldığı, mevcut sorunlar ve olası çözüm önerilerinin ortaya konulduğu bir kongre ortamı oluşturulması hedeflenmektedir.

Dış Bağlantılar