Çevre Dostu Freshweld

ÇEVRE DOSTU ÜRETİM

Freshweld-Fabrika
Çevre Dostu Üretim

Fabrikamızın üretim alanlarında etkin bir enerji tasarrufu bilinci ile hareket edilmektedir. Örneğin çevre dostu üretim tesislerinde çatı aydınlatmaları ışığı en iyi şekilde içeriye yayan, ama aynı zamanda ısıyı fazlaca bina içine sokmayan, doğrudan ışık hüzmesi yüzünden çalışanların gözünü almayan ve istenildiğinde uzaktan kumandalı olarak açılarak içeride bir hava dolaşımı da sağlayabilecek şekilde tasarlanmış ve uygulanmıştır. 

Gün ışığı alınamayan zamanlar için ise aydınlatma armatürleri, ülkemizde çok yaygın olarak kullanılmakta olan 400W’lık Hg buharlı klasik armatürler yerine, zeminde eşdeğer aydınlık seviyesi sağlayabilen 90W’lık armatürler kullanılmak suretiyle, fabrika kurulduğu günden beri karanlıkta, saatte 140 kW enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

İşletmede, üretim süreçlerinden kaynaklanan tozlar ve dumanlar FRESHWELD Duman Emme Sistemleri ile emilerek filtrelenmekte, böylece dış ortama toz yayılması engellenerek çalışanlarımızın tozdan etkilenmeleri minimize edilmektedir.

Buna rağmen oluşabilen toz kaçakları zamanla çevrede, özellikle zeminde yoğuşabilmekte, bunların temizlenmesi için de elektrikle çalışan endüstriyel alan süpürücüleri ile günlük temizlik yapılmaktadır.