CNC Yağ Buharı Filtrasyon Ürünleri

Yağ Buharı
Filtre Çözümleri

Endüstriyel düzeyde CNC Yağ Buharı, Bor Yağı, Kesme Yağı, Kaynak Dumanı, Toz  Toplama ve Koku Filtrasyon Çözümleri.

Freshweld Yağ Buharı Filtre Sistemleri Bor Yağı Ve Kesme Yağı Filtreleme
Freshweld Yağ Buharı Filtre Sistemleri Bor Yağı Ve Kesme Yağı Filtreleme

FRESHWELD®, yeni SKY Serisi Yağ Buharı Toplayıcı Filtre serisini sunmaktan gurur duyar.

Yağ Buharı Filtreleri, havada asılı kalan yağ buharı, mikro partiküller ve zehirli dumanlar bakımından yoğun büyük miktarlarda kirli havanın emilmesini ve arıtılmasını/filtrelenmesini sağlar.

Bor Yağı

Çeşitli endüstriyel metallerin işlenmesinde (kesme ve taşlama gibi) %5-10 oranında su ile  karıştırılarak kullanılan çok amaçlı bir metal işleme sıvısıdır. Kesici CNC takımların ömrünü uzatarak gerek çalışma  performansını iyileştirir gerekse ıskarta miktarını azaltır.

Kesme Yağı

ise kesici uç ile işlenen parça ile uç  arasında ince bir tabaka oluşturarak sürtünmenin azalmasını sağlar. Sürtünmenin azaltılması ile birlikte deformasyon bölgesinin soğutulmasıyla da ısı hakimiyetini azaltır.

CNC Makine ve Ekipmanları için hayati öneme sahip bu yağlı bileşikler ise çevre ve insan sağlığı için zararlı ve tehlikelidir.

CNC İşlemler sırasında, CNC Takım Tezgahları içindeki işleme sürecine dahil olan metallerin sürtünmesi yağlayıcıların aşırı ısınmasına ve yağ buharına dönüşmesine neden olduğunda ortaya çıkarlar. Bor Yağı ve Kesme Yağı yaygın olarak tornalama, frezeleme, taşlama, planyalama, çekme, delme, delik açma, kesme ve diş açma işlemlerinde kullanılır.

Mevcut İSG Yönetmelikleri, sağlıklı ve üretken bir çalışma ortamı sağlamak için zehirli duman ve gazların derhal tahliyesini ve arıtılmasını zorunlu tutmaktadır.

İSG Yönetmeliği ile hazırlanan ilgili yazımızı okumak için tıklayınız : https://www.freshweld.com.tr/kaynak-dumani-denetiminden-ceza-yemeyin/

Yağ Buharı Filtre Nasıl Çalışır?

✅Yağ ve küçük katı partiküller tarafından kirletilen hava, CNC Takım Tezgahı kabininden emilir, buhar toplayıcının Santrifüj fan tarafından üretilen vakumu sayesinde emme girişi ve filtrelere doğru çekilir.

✅Burada, yağ damlacıklarının daha büyük ve daha ağır damlacıklar halinde toplanma eğilimi olan birleşme ilkesinden (koalesans) yararlanılır.

✅Hava, filtre odasının içinden dışına doğru geçmeye zorlanır ve bu işlemin sonunda kirleticilerden tamamen arındırılır.

✅Hava akışından ayrılan yağlı damlacıklar herhangi bir işleme tabi tutulmaz ve bu nedenle geri dönüşüm ile yeniden kuldlanılabilir.

✅Sürekli “aşırı basınçta” olan bir drenaj borusu, yeniden yoğunlaşan yağ buharını verimli bir şekilde toplar.

CNC Yağ Buharı Filtrasyon Ürünleri

Bu sistem, CNC Makinelerinde açığa çıkan yoğun yağ buharının filtrelenerek arıtılmış havanın ortama geri verilmesine ve yağ veya emülsiyonların geri dönüşümü ile yeniden kullanımına olanak tanır.

Freshweld Yağ Buharı Sky 500

SKY 250 - 500

SKY Yağ Buharı filtreleri serisi, 250 ila 500 m³/h arasında değişen hava akış hızlarına sahip modellerdir, makine endüstrisindeki her tür makine için kirletici madde tahliye ve filtreleme ihtiyaçlarını karşılamayı mümkün kılmaktadır.

Freshweld Yağ Buharı Sky 1000

SKY 1000 - 1500

SKY Yağ Buharı filtreleri serisi, 1.000 ila 1.500 m³/h arasında değişen hava akış hızlarına sahip modellerdir, makine endüstrisindeki her tür makine için kirletici madde tahliye ve filtreleme ihtiyaçlarını karşılamayı mümkün kılmaktadır.

Freshweld Yağ Buharı Sky 2000

SKY 2000 - 2500

SKY Yağ Buharı filtreleri serisi, 2.000 ila 2.500 m³/h arasında değişen hava akış hızlarına sahip modellerdir. Endüstriyel çapta işlem yapan büyük CNC makinelerinden kaynaklanan kirleticilerin tahliye ve filtrasyon ihtiyaçlarını karşılarlar.

Cnc Tezgah Yağ Buharı Filtrasyonu

Yağ Buharı Filtrasyon ürünlerinin kullanım alanlarını incelemek için yazımızı okuyabilirsiniz

Uygulama Galerisi

sizler için seçtiğimiz bazı örnekleri inceleyebilirsiniz

Hızlı Teklif Formu

Bilgileri eksiksiz doldurmanız halinde en kısa sürede sizlere teklif iletilecektir.

    Ürünlerimize ait teslimat ve montaj hizmetleri detaylı teklif metninde belirtilecektir. Çoklu teklif istemlerinizde lütfen detaylı bilgi veriniz. FRESHWELD® sayfa içeriğinde sergilenen ürünler ve teknik bilgilerini revize haklarını saklı tutar. Teklif gönderimi sırasında bildirilen görsel tanımlar ve teknik özellikler dikkate alınmalıdır. Bor Yağı ve Kesme Soğutma Yağları hakkında genel bilgi için tıklayın: https://tr.wikipedia.org/wiki/Bor