Duman Emme, Duman Tahliye Sistemlerinde Filtre Kullanmanın Önemi ve Avantajları

Duman Emme, Duman Tahliye Sistemlerinde Filtre Kullanmanın Önemi ve Avantajları

Satış Ortaklığı

🤔 NEDEN FİLTRE KULLANMALIYIZ ?

♨️ FİLTRESİZ SİSTEM KULLANIRSAK NE OLUR ?

💨 DUMANI VE TOZU EMDİRİP ATMOSFERE ATSAM OLMAZ MI ?

Bir çok işletme yada kişi gerek ilk yatırım maliyeti gerekse bakım maliyeti açısından filtre sistemlerini pahalı bulmaktadır.

Özellikle endüstriyel işletmelerde bazı uygulamalar neticesinde açığa çıkan duman, toz, yağ buharı vb. zehirli gazlar insan ve çevre sağlığına son derece zararlıdır.

Her işletmenin öncelikli görevlerinden biri önce çalışanını sonrada çevreyi korumaktır.

Doğru mühendislik ile yapılmış bir emiş sisteminin asli görevi uygulamada çalışan personeli korumaktır.

İyi bir emme sistemi yapılması tek başına asla yeterli değildir.

Çünkü her emiş sistemi bir fan yardımıyla çektiği maddeleri bir noktadan bir noktaya doğru taşır.

Emilen partiküllerin bir noktadan sonra toplanması ve filtre edilmesi gerekmektedir. Atmosfere veya çalışma ortamına geri verdiğimiz hava mutlak suretle filtreler yardımıyla arıtılmış “TEMİZ HAVA” olmalıdır.

Eğer bu zararlı partiküller arıtılmadan/filtre edilmeden atmosfere kontrolsüz bir şekilde salınırsa çevremizi ciddi anlamda kirletmiş oluruz.

İnsanoğlu olarak her geçen gün mahvettiğimiz doğaya bir darbede buradan vurmuş oluruz.

Yarınlarımıza ve gelecek nesillerimize sağlıklı bir dünya bırakma şansımız kalmaz.

ATÖLYEMİZDEN EMDİRİP ATMOSFERE ATACAĞIMIZ GAZDAKİ YASAL EMİSYON DEĞERİ NEDİR ?

Avrupa birliği yasal mevzuatlarına göre atmosfere atılabilecek baca gazındaki tozun emisyon değeri 2020 yılından önce ≤ 10 mg/nm3 olmakla beraber yeni mevzuatlar ile 2020 yılı itibariyle ≤ 5 mg/nm3 olarak güncellenmiştir.

Duman, Toz Emme ve Filtre sistemleri için yatırım yapacak işletmelerin bu değerleri kısa veya uzun vadede düşünerek hareket etmesi ileride ilave bir yatırım maliyeti oluşmaması açısından önemlidir.

Her geçen saniye/dakika/saat/gün/yıl çevremiz ciddi tehditler altındayken ve doğayı korumak adına bu limitler belirlenmişken yaptığımız üretim uygulamalarında oluşan zehirli gazları bilinçsizce atmosfere atmamız gelecek nesillerimize bırakacağımız kötü mirastır.

Dolayısıyla filtresiz sistem kullanmak yaşadığımız dünyayı yok ederek hastalıkların kol gezdiği insan ömürlerinin çok kısa olduğu doğanın yok olduğu bir çevre haline getirecektir.

Duman Emme ve
Filtreleme Sistemleri