Akrobat Kolların Doğru Konumlandırılması

Akrobat Kolların Doğru Kullanılması ve Konumlandırılması

Akrobat Kolların Doğru Konumlandırılması

Duman Emiş ve Filtreleme sistemlerinde kullanılan ve zararlı kimyasalın merkezine konumlandırılabilen akrobat kollar çalışanın en yakın koruması ve yardımcısıdır. Merkezi sistemlere ya da mobil emiş ünitelerine kolaylıkla monte edilebilirler. Kullanılan emiş sistemi gücü ve kapasitesine göre 2 metre ile 7 metre arasında bir uzunluğa ulaşabilir.

Endüstriyel üretim prosesleri esnasında çıkan zehirli gazlar çalışanın solunum yollarına ulaşmadan önce doğru bir şekilde emilerek filtre edilmelidir. Emiş sırasında işçi ve çevre sağlığını korumak için en önemli faktörlerden biri ise akrobat kolların doğru konumlandırılmasıdır.

Akrobat Kolların Doğru KonumlandırılmasıAkrobat Kollar Nasıl Kullanılmalı ve Nasıl Konumlandırılmalıdır?

  • Akrobat kolun duman kaynağına olan mesafesi kol ucunda yer alan emiş davlumbazının çapı kadar olmalıdır. örneğin FRESHWELD emiş davlumbazları 35 cm çapında olduğundan (emiş gücü ya da kol uzunluğu farketmeksizin) duman kaynağı ile emiş davlumbazı arasında ortalama 35 cm‘lik bir uzaklık emiş kalitesini artıracaktır.
  • Daha yakın olması çalışmayı zorlaştırabileceği gibi, daha uzak konumlandırılması da emiş gücünü zayıflatabilecektir. Ayrıca emiş kaynağı ve davlumbaz arasında da herhangi bir engelleyici olmamalıdır
  • Çalışma alanı ve özellikle de çalışanın tam karşısına konumlandırılması hem çalışan sağlığı hem de emiş gücü için çok önemlidir.
  • Çift kollu emiş ünitelerindeki davlumbazlarda bulunan Klape (vana) ile boşta kalan kullanılmayan kola ait emiş özelliği kapatılabilir.
  • Merkezi sistem bağlı olan emiş kolları da aynı şekilde konumlandırılmalıdır.

Uygulamanıza özel çözümler hakkında daha detaylı bilgi almak ve teklif isteminiz için satış temsilcilerimize ulaşabilirsiniz..

Akrobat Kol
Ürün Çözümleri